Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka? Fot. Meblik
2017-03-13

Często zastanawiacie się jak urządzić pokój dla Waszej pociechy. Dla naszych dzieci chcemy jak najlepiej , dlatego tez urządzenie dziecięcego pokoju jest dla Nas nie lada wyzwaniem. Co zrobić aby pokój Waszego dziecka był przytulny, ładny a zarazem funkcjonalny?

Po pierwsze musimy zastanowić się jakie jest nasze potomstwo , aby jego pokój mógł być jak najbardziej spersonalizowany. Tu o poradę, możemy zapytać samego zainteresowanego , czyli nasze Dziecko. O ile już potrafi mówić ;) Może jest fanem piratów , albo dinozaurów? A może jednak wolałby czuć się w swoim pokoju jak na murawie boiska piłkarskiego albo jak baletnica na scenie?

Kiedy już ustalimy preferencje naszego malca wybierzmy kolory przewodnie. W przypadku małego piłkarza mogą być to kolory jego ulubionej drużyny, a dla baletnicy prawdopodobnie będą to róże , biele czy ecru. Tymi kolorami kierujmy się przy wyborze dodatków takich jak - pościel, poduszki, dywanik, kocyk bądź lampki nocne.
Ściany pokoju dla dziecka powinny być jasne, z kilku względów. Jasne barwy nadadzą pokoju przestrzeni a także przytulności i optymistycznego wyrazu. W jasnym dobrze oświetlonym pokoju lepiej się także uczy.

Skupiając się na meblach możemy pokusić się o zerkniecie na ofertę producenta MEBLIK, którego produkty posiadamy w salonie MEBLOLUX. Specjalizuje się on w meblach dziecięcych, a swoich propozycjach ma przepiękne i bardzo dobrej jakości meble o oryginalnych wzorach. Znajdziemy tam mebelki zarówno dla niemowląt jak i starszych dzieci. Są to meble certyfikowane które spełniają wszystkie normy europejskie.

MEBLIK posiada także nowatorskie rozwiązania, jakim są meble , które rosną wraz z nasza pociechą! Przykładowo - większe łóżeczko niemowlęce , które dzięki wyjęciu szczebli można szybko i sprawnie przerobić na łóżko dla starszego dziecka, bądź biurko, którego wysokość regulujemy w zależności od wzrostu pociechy.
A co jeżeli mamy rodzeństwo i jeden pokój? Tu możemy pokusić się o kilka rozwiązań w zależności od wielkości pokoju. W mniejszym pokoju możemy wstawić łóżko 2-piętrowe , które często bywa nie lada atrakcją dla naszych dzieci. Za to większy pokój możemy rozdzielić na dwa mniejsze , za pomocą zasłonki , parawanu, lub regału. Wówczas każde z dzieci będzie miało nieco więcej prywatności. Jeżeli nie chcemy w ten sposób rozdzielać pokoju i wolelibyśmy zostawić na środku więcej miejsca, możemy jedynie delikatnym akcentem rozdzielić pokój za pomocą dwóch rożnych tapet. Mogą być one o tym samym wzorze a różnych kolorach , dzięki czemu będą one ładnie ze sobą współgrały.