Coraz wyższa jakość mebli klasy ekonomicznej

Coraz wyższa jakość mebli klasy ekonomicznej Fot. Bog-Fran
2016-08-04

Jakość mebli z tzw. "klasy ekonomicznej" rośnie, dzięki czemu nawet posiadając mniejszy kapitał możemy cieszyć się meblami wykonanymi z dobrych materiałów i z dbałością o detale. Ten trend wynika z co najmniej kilku powodów, które w kombinacji sprawiły, że różnice jakościowe między różnymi segmentami rynku coraz bardziej się zmniejszają, a w niektórych przypadkach - wręcz zacierają.

Z pewnością jednym z takich czynników jest panująca obecnie moda na prostotę form. Popularne niegdyś skomplikowane zdobienia i inne efektowne wizualnie elementy zostały wyparte przez proste linie i geometryczne bryły, wymagające znacznie mniejszego udziału rzemieślników podczas produkcji. Zaś zmechanizowanie całego procesu wytwórczego zawsze obniża koszty, z którymi liczyć się musi odbiorca końcowy.

Przeniesienie ciężaru produkcji do Skandynawii i Polski (która jest jednym z największych producentów drewna w Europie), także obniżyło koszty, w porównaniu z bardziej popularnymi w przeszłości kierunkami - Włochami czy Francją. Jakość drewna pozostała wysoka, jednak jego cena znacznie spadła. Obecność naszego kraju w strefie Schengen pozwoliła zaś na spadek cen mebli importowanych.

Na zdjęciu meble z system „LIONEL” polskiego producenta BOGFRAN