Meble drewniane czy z płyty?

Meble drewniane  czy z płyty? Fot. Szynaka Meble, kolekcja mebli drewnianych Harmony
2016-12-12

Wiele razy słyszymy jak zastanawiacie się nad różnicą w meblach drewnianych bądź meblach z płyty. W tym poście chcielibyśmy nieco pomóc Wam, dokonać najlepszego wyboru.
Wiadomo, że jedną z podstawowych różnic w wyborze między tymi dwoma rodzajami mebli jest cena. Meble z litego drewna są nieco droższe, więc za co płacimy? Przecież na pierwszy rzut oka, laik nie jest w stanie nawet rozpoznać różnicy między drewnem a imitującą go płytą. Po pierwsze - trwałość. I to porażająca. Takie meble będą w stanie wytrzymać wiele lat i służyć rodzinie przez pokolenia. Często wówczas nabierają dużego znaczenia sentymentalnego dla ich właściciela. Jednakże, jeżeli wolimy częściej odświeżać wygląd swojego domu i zmieniać jego wnętrze za mniejsze pieniądze idealnie sprawdzą się wówczas meble z płyty.

Kolejna sprawa - WYTRZYMAŁOŚĆ. Meble z płyt są wytrzymałe na czynniki zewnętrzne takie jak ścieranie, czy wysoka temperatura, jednakże należy uważać z używaniem na nią bezpośrednio wody oraz pary wodnej. Drewno z kolei dużo ciężej jest złamać, a im twardsze drewno tym bardziej odporne na zarysowania. Kończąc na estetyce - meble z litego drewna pięknie pachną i przypadną do gustu fanom naturalnych wnętrz. Z kolei powierzchnie mebli z płyty będą łatwiej wykańczane, co daje nam możliwość wariacji na jego powierzchni i nadania im niepowtarzalnego wyglądu. A Ty? Wiesz już jakie meble bardziej do Ciebie przemawiają?