Meble nowoczesne czy klasyczne?

Meble nowoczesne czy klasyczne? Fot. Matkowski Meble
2016-07-06

Wybór pomiędzy dwoma stylami mebli - klasycznym i nowoczesnym - ma niebagatelny wpływ na wystrój naszego domu, jego klimat i funkcjonalność. Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne, a pominięcie któregokolwiek z nich (np. skupienie się wyłącznie na aspekcie estetycznym czy ekonomicznym), może nastręczyć nam w przyszłości nieprzyjemnych niespodzianek.

Klasyczne meble nie bez powodu kojarzą się z luksusem i elegancją. Wykonane z wysokiej jakości drewna, z dbałością o liczne szczegóły - wymagają pracy rzemieślników o wysokich kwalifikacjach. Zazwyczaj zapewniają wnętrzu wiele ciepła i przytulności oraz trudne do uchwycenia "poczucie domu", które wszyscy znamy z przeszłości. Wiąże się to jednak z wyższą ceną.

W nowoczesnym podejściu meble projektowane są w całych kolekcjach z mnogością elementów, z których możemy skompletować pełne wyposażenie wnętrza. Prostota form, która w nich panuje pozwala też obniżyć koszty produkcji i zapewnić wysoką funkcjonalność. Strona praktyczna jest w nich równie ważna, co estetyka.

Jadalnia z kolekcji LOVELL producenta Matkowski do zamówienia w sklepach Meblolux