Przepis na dobry sen

Przepis na dobry sen Fot. Forte
2016-07-27

Jedynie połączenie właściwego materaca z odpowiednio dobranym łóżkiem może zapewnić nam wypoczynek, który będzie komfortowy i zdrowy. Nieprzerwany sen, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu wymaga obu elementów - jednak, który jest ważniejszy? Na czym powinniśmy się skupić podczas wyboru odpowiedniego dla nas zestawu?

Niewątpliwie dobre łóżko daje nam nie tylko właściwą podstawę dla materaca (co znacznie wydłuża jego żywotność), ale także estetyczny wygląd, który możemy dopasować do wystroju naszej sypialni. Jednak to wybór materaca jest kluczem do dobrego snu, który pozwoli nam uniknąć problemów z kręgosłupem, zapewni wydajność podczas codziennej pracy i dobre samopoczucie. Dobór materaca - jego twardości, użytych materiałów, pokrowca - jest też znacznie trudniejszy i bardziej spersonalizowany niźli wybór łóżka.

Materace mogą być piankowe, lub na różnych rodzajach sprężyn z rozmaitymi wsadami tj. lateks, mata kokosowa. Decyzja o doborze danych elementów zadecyduje o tym czy uzyskamy taki efekt jaki chcieliśmy , czy materac będzie twardy/ miękki, antyalergiczny, antyroztoczowy , czy dostosuje się do kształtu naszego kręgosłupa. Jeżeli poświęcimy wystarczająco dużo uwagi i czasu na dobór materaca dopasowanego do naszych potrzeb i preferencji, zapewniamy sobie komfort bez względu na to, na jakim łóżku czy stelażu go położymy. Także ewentualna zmiana decyzji, skorygowanie naszego wyboru jest znacznie łatwiejsze w przypadku materaca niż łóżka - które zazwyczaj wymieniamy tylko z powodów estetycznych.

Zapraszamy do naszych salonów gdzie nasz wykwalifikowany personel pomoże dobrać łóżko, stelaż i co najważniejsze materac, który będzie idealny dla klienta. Można je przetestować w naszym sklepie. Współpracujemy z takimi producentami materacy jak Sembella i Materasso i innymi, którzy zapewniają nam szeroki wachlarz materacy dla każdego klienta i na każdą kieszeń.

Meble z kolekcji "Rondino" producenta Forte, do zamówienia w sklepach Meblolux.